fbpx

Broker pointy prichádzajú už aj na Slovensko

Ako vznikla myšlienka Broker Pointov?

Koncept Broker Pointov vznikol pred siedmimi rokmi v Českej republike a až do roku 2022 fungoval pod názvom OK Point. V Česku sme otvorili už viac ako päťdesiat týchto špičkových obchodných miest pre finančné, realitné a bankové služby. V minulom roku sme dokonca získali ocenenie „Franšízor roka 2022“, čo je ocenenie pre najlepší franšízový koncept v Čechách. Tieto výsledky, získané skúsenosti a silný záujem o otváranie ďalších Broker Pointov v Česku nás priviedli k rozhodnutiu rozšíriť koncept aj na Slovensko. Impulzom bolo aj strategické rozhodnutie o zmene názvu OK Point na Broker Point a s tým súvisiaci plán výrazne zvýšiť ich počet.

V čom je  koncept na Slovensku odlišný od toho v Česku?

V rámci Slovenska sme sa rozhodli, že Broker Pointy nebudú fungovať ako franšízy, ale ako samostatné obchodné miesta vlastnené jednotlivými majiteľmi Broker Pointov. Na rozdiel od OK Pointov v Česku nebudeme prevádzkovať vlastné bankomaty, vďaka čomu môžeme byť flexibilnejší pri dizajnovaní interiéru a znižujú sa tým aj vstupné náklady. Celé know-how, obchodný model a dizajn priestorov budú jednotné.

Aká je potrebná investícia a predpoklady na otvorenie vlastného Broker Pointu?

Priemerné náklady na otvorenie sú od 15 000 do 30 000 eur. Závisí to od lokality, veľkosti priestorov a prípadnej investície do rekonštrukcie. Ako firma sme pripravení poskytnúť päťdesiat percent  z nákladov  formou dlhodobej pôžičky. Základným predpokladom a faktorom úspechu je však osobnosť záujemcu, jeho skúsenosti, odhodlanie, ochota pracovať a spolupodnikať s nami. Od nás získava koncept, ktorý mu prinesie finančný, biznisový a osobnostný rast a úspech.

Kto sa môže stať majiteľom Broker Pointu?

Tento model je zaujímavý pre ľudí, ktorí pracujú ako finanční sprostredkovatelia a majú primárnu ambíciu poskytovať špičkové finančné a realitné služby na jednom mieste s malým tímom spolupracovníkov. Druhou skupinou sú ľudia pôsobiaci v realitách, prípadne majitelia realitných kancelárií, ktorí hľadajú lepšie uplatnenie a rozšírenie svojich služieb, keďže realitný trh neposkytuje takú kapacitu rastu ako v posledných rokoch. Ďalšou skupinou sú zamestnanci bánk a poisťovní, ktorí si uvedomujú stále znižujúci sa počet bankových a poisťovacích pobočiek, zároveň chcú však úspešne uplatniť svoje skúsenosti a kontakty. Poslednou skupinou sú zamestnanci korporácií alebo podnikatelia z iných sektorov, ktorí využijú svoje schopnosti v sektore financií a realít, ktorý má dlhodobý rastový biznis potenciál.

Viac informácií na www.brokerpointy.sk.

Uverejnené v časopise Forbes:

https://www.forbes.sk/broker-pointy-prichadzaju-uz-aj-na-slovensko/

Vyberajte
Zdieľajte
Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Čítajte nové
Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.
Na aktuálnej vlne

Najčítanejšie články

Rýchly kontakt

Eva Franzen, realitný konzultant Broker Consulting

Eva Franzen

Naša kancelária:

Na Revíne 29/C
831 03 Bratislava

Zostaňme v spojení

Pracujem ako finančný a realitný konzultant spoločnosti Broker Consulting, a.s. so sídlom Pribinova 25, 81109 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 36 651 419, Register: Obchodný register Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č.: 4675/B. Broker Consutling, a. s. je samostatným finančným agentom zapísaným v registri vednom Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom 25983. Registráciu je možné overiť na webovom sídle Národnej banky Slovenska www.nbs.sk.

Činnosť vykonávam ako realitná špecialistka a podriadený finančný agent Eva Franzen, so sídlom Romanova 3, Bratislava 85102, IČO: 14019990, zapísaným v registri vedenom Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom 265404. Registráciu je možné overiť na webovom sídle Národnej banky Slovenska www.nbs.sk.

Všetky práva vyhradené Eva Franzen a Broker Consulting, a.s.