fbpx
Ako predať nehnuteľnosť rýchlo a bez problémov

Ako predať nehnuteľnosť rýchlo a bez problémov?

3 základné body, ktoré sú rozhodujúce pre úspešný predaj Vašej nehnuteľnosti. Myslíte si, že cena je najdôležitejšia? Cena je dôležitá, ale nie najdôležitejšia. Predať nehnuteľnosť nie je vždy také ľahké, ako sa zdá. Prečítajte si a zistite, ktoré 3 základné body rozhodujú o úspešnom predaji nehnuteľnosti.

1. Spoznajte trh

Ak uvažujete o predaji vašej nehnuteľnosti, mali by ste vedieť, za koľko sa nehnuteľnosti vo vašom okolí predávajú. Ale majte na pamäti, že pokiaľ ide o poznanie trhu, váš najcennejší zdroj bude Váš realitný poradca. Dôveryhodný poradca, zistí potrebné informácie, takže viete, čo môžete očakávať.

Pochopenie trhu, vám pomôže zaistiť cenu, ktorá nebude podhodnotená ani zbytočne nadhodnotená, čím urýchlite celý proces.

2. Financovanie

Ako náhle spoznáte stav trhu, mali by ste sa poradiť so svojím hypotekárnym špecialistom o svojich financiách. Keď zistíte, koľko si môžete dovoliť, nastavíte si reálne očakávania.

Ak sa rozhodnete nehnuteľnosť najskôr predať:

Nebudete sa musieť starať o možné zaťaženie prenášania dvoch hypoték. Nehovoriac o tom, že väčšina majiteľov musí predať svoju nehnuteľnosť ešte pred tým, ako bude môcť financovať novú.

Dočasné riešenie ak predáte nehnuteľnosť skôr ako kúpite novú:

– môžete si nájsť dočasné bývanie
– môžete ísť bývať k rodine
– môžete požiadať svojho sprostredkovateľa, aby vyjednával s kupujúcimi, aby vám umožnili zostať vo vašej nehnuteľnosti ďalších 60 až 90 dní. To je zvyčajne výmenou za nájomné zaplatené priamo kupujúcim. To Vám tiež dáva nejaký čas navyše.

3. Vytvorte plán

Teraz, keď poznáte svoje možnosti, je čas prísť s plánom. Či už sa rozhodnete ako prvé kúpiť alebo predať svoju nehnuteľnosť, buďte pripravení na každé riešenie.

Váš plán bude závisieť od kupujúceho alebo predávajúceho na druhej strane. Je dôležité mať záložný plán. Pri spolupráci so mnou, budete na správnej ceste k tomu, aby ste mali hladký priebeh. Zabezpečím Vám všetky podstatné veci k úspešnému obchodu. Stačí ma kontaktovať telefonicky alebo emailom alebo navštíviť na našom obchodnom mieste.

Pridaj komentár

Vyberajte
Zdieľajte
Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Čítajte nové
Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.
Na aktuálnej vlne

Najčítanejšie články

Rýchly kontakt

Eva Franzen, realitný konzultant Broker Consulting

Eva Franzen

Naša kancelária:

Na Revíne 29/C
831 03 Bratislava

Zostaňme v spojení

Pracujem ako finančný a realitný konzultant spoločnosti Broker Consulting, a.s. so sídlom Pribinova 25, 81109 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 36 651 419, Register: Obchodný register Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č.: 4675/B. Broker Consutling, a. s. je samostatným finančným agentom zapísaným v registri vednom Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom 25983. Registráciu je možné overiť na webovom sídle Národnej banky Slovenska www.nbs.sk.

Činnosť vykonávam ako realitná špecialistka a podriadený finančný agent Eva Franzen, so sídlom Romanova 3, Bratislava 85102, IČO: 14019990, zapísaným v registri vedenom Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom 265404. Registráciu je možné overiť na webovom sídle Národnej banky Slovenska www.nbs.sk.

Všetky práva vyhradené Eva Franzen a Broker Consulting, a.s.