fbpx
5 finančných chýb, ktoré nás dostávajú do ťažkostí

5 finančných chýb, ktoré nás dostávajú do ťažkostí

Možno ste si kládli otázku, prečo mám finančné problémy práve ja, aj keď robím všetko správne? Pozrime sa na 5 najbežnejších finančných chýb, ktoré často vedú ľudí k veľkým finančným ťažkostiam, a vďaka ktorým prídete na to ako sa to dá napraviť.

Chyba č. 1: Nadmerné výdavky

Asi sa to nezdá byť veľkým problémom, keď si kúpite caffe laté, zastavíte sa po balenie cigariet, idete do kina,  každá malá položka sa pridá. Len 25 € za deň minutých na bežné veci robí 775€ za mesiac, čo môže znamenať dodatočnú platbu na hypotéku alebo niekoľko ďalších platieb. Ak trpíte finančnými ťažkosťami, je naozaj nevyhnutné vyhnúť sa tejto chybe. To znamená šetriť na maličkostiach.

Chyba č. 2: Život na vypožičaných peniazoch

Použitie kreditných kariet na nákup základných vecí sa stalo niečo normálne. Čoraz viac spotrebiteľov platí potraviny, benzín ,,na kreditku“. A vôbec nevnímajú, že zaplatia viac na úrokoch. Úrokové sadzby kreditných kariet spôsobujú, že cena nákupov je oveľa drahšia. Najmä ak nestihnete svoj dlh vyrovnať v bezúročnom období. Spotrebiteľské úvery na novú kabelku alebo na zimné gumy do auta, či dovolenku je úplná klasika. V závislosti od úveru je tiež pravdepodobnejšie, že budete míňať viac, než si zarobíte. A to je zvyčajne dosť veľký problém.

Chyba č. 3: Nákup nového auta

Nové autá sa predávajú každý rok v miliónoch, hoci málo kupujúcich si ich môže dovoliť zaplatiť bez úveru. Dovoliť si splátku úveru nie je to isté ako si dovoliť auto. Servis auta, poistenie, pohonné hmoty, oleje… to všetko kúpou auta ešte len začne vyberať ďalšie peniaze z vašej peňaženky.

Chyba č. 4: Príliš drahý/nový dom

Pokiaľ ide o kúpu domu, väčší nie je nevyhnutne lepší. Ak nemáte veľkú rodinu, vyberte si domov s menšou rozlohou metrov štvorcových. Veľký dom znamená len drahšie dane, údržbu. Naozaj chcete dať do svojho mesačného rozpočtu takú sumu? Jednoducho treba byť trochu skromný a naozaj si zvážiť čo si môžeme dovoliť.

Chyba č. 5: Žiadny plán

Vaša finančná budúcnosť závisí od toho, čo sa práve deje. Ľudia trávia nespočetné množstvo hodín sledovaním televízie alebo klikaním na facebooku a instagrame, …ale vyčlenenie dvoch hodín týždenne na ich financie je otrava! O svojej budúcnosti rozhodujete každý deň. Žiaľ často odkladaním rozhodnutia na neskôr.

Vynaložte nejaký čas na plánovanie vašich financií už dnes. S odborníkom vám to pôjde oveľa ľahšie a rýchlejšie. Nedopúšťajte sa viac finančných chýb. Dohodnite si stretnutie a začnite riadiť svoje financie.

Pridaj komentár

Vyberajte
Zdieľajte
Facebook
LinkedIn
Email
WhatsApp
Čítajte nové
Get The Latest Updates

Subscribe To Our Weekly Newsletter

No spam, notifications only about new products, updates.
Na aktuálnej vlne

Najčítanejšie články

Ako na nájom bytu?

Aké sú rozdiely medzi právnou úpravou nájmu bytu podľa zákona o krátkodobom nájme bytu a podľa Občianskeho zákonníka?

Rýchly kontakt

Eva Franzen, realitný konzultant Broker Consulting

Eva Franzen

Naša kancelária:

Na Revíne 29/C
831 03 Bratislava

Zostaňme v spojení

Pracujem ako finančný a realitný konzultant spoločnosti Broker Consulting, a.s. so sídlom Pribinova 25, 81109 Bratislava, Slovenská republika, IČO: 36 651 419, Register: Obchodný register Okresného súdu Bratislava I, oddiel: Sa, vložka č.: 4675/B. Broker Consutling, a. s. je samostatným finančným agentom zapísaným v registri vednom Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom 25983. Registráciu je možné overiť na webovom sídle Národnej banky Slovenska www.nbs.sk.

Činnosť vykonávam ako realitná špecialistka a podriadený finančný agent Eva Franzen, so sídlom Romanova 3, Bratislava 85102, IČO: 14019990, zapísaným v registri vedenom Národnou bankou Slovenska pod registračným číslom 265404. Registráciu je možné overiť na webovom sídle Národnej banky Slovenska www.nbs.sk.

Všetky práva vyhradené Eva Franzen a Broker Consulting, a.s.